Destylarnia jest dostępna dla każdego, kto jest zainteresowany najwyższą jakością i obsługą na najwyższym poziomie

Hradný liehovar

Počiatky liehovarníckej tradície v podhradí siahajú už do obdobia pred rokom 1343, kedy bolo mestu Stará Ľubovňa udelené výčapné právo. Na tomto mieste do polovice 18. storočia stál drevený liehovar, v listinách spomínaný už v roku 1746. V polovici 18. storočia poľská kráľovná Mária Jozefína iniciovala celkovú prestavbu podhradia a v jej rámci bol vybudovaný na svoju dobu moderný kamenný liehovar. Stáročné liehovarnícke umenie a tradičné výrobné postupy sa dodnes uchovávajú za múrmi tejto pálenice.

  • 1343

    Udelenie výčapného práva

  • 1773

    Prvá písomná zmienka o drevenom liehovare

  • 2022

    Otvorenie Castle Distillery

Najnowocześniejsza technologia

Sercem naszej destylarni są miedziane kolumny destylacyjne, które zachwycą oko każdego odwiedzającego. Kontrolowana destylacja, wrażliwe podejście i tradycyjne dobre praktyki pomagają osiągnąć najwyższą jakość destylatu. Destylacja fermentu jest dozowana w 300 l miedzianych urządzeniach firmy Arnold Holstein.

Skorzystaj z usług destylarni

W naszej rozwijającej się destylarni możesz zamówić wysokiej jakości spirytus owocowy wypalany bezpośrednio z owoców. Oczaruj swoich przyjaciół i znajomych własnym destylatem ze spersonalizowaną etykietą.